کل نماهای صفحه

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۰, یکشنبه

پیام مریم رجوی به مناسبت روز جهانی کارگران ایران

پیام مریم رجوی به مناسبت روز جهانی کارگران ایران

دستفروشان، رانندگان، باربران و کولبران، پرستاران، قالی‌بافان، کشاورزان، اخراج شدگان، میلیون‌ها زن و مرد محروم جویای کار و تمام زحمتکشان ایران!

اول ماه ماه، یازده اردیبهشت، روز جهانی کارگران را به‌‌همة‌ شما تبریک می‌گویم.
تبریک این روز تنها گرامی‌داشت رنج و پایداری کارگران و زحمتکشان نیست، بلکه نویدبخش و یادآور امید فروزانی است به آینده‌یی عاری از سرکوب و بهره‌کشی که با نیروی رزمنده و تغییردهنده کارگران و محرومان و ستم‌کشان برآورده می‌شود.
به‌این مناسبت به‌هزاران هزار کارگر دلیری که در یک سال اخیر به‌اعتراض برخاستند و خواست خود برای برچیدن بساط ظلم و غارت و استبداد را ابراز کردند، به‌کارگرانی که به‌خاطر این اعتراض‌ها شغل خود را از دست دادند و به‌آن‌ها که شلاق خوردند و زندانی شدند، گرم‌ترین سلام‌ها و درودها را تقدیم می‌کنم.
در برابر ‌این اعتراض‌های برحق، پاسخ رژیم ولایت فقیه بازهم چیزی نبود و نیست جز سرکوب و فریبکاری. زیرا اگر هریک از خواست‌های اساسی کارگران را بپذیرد، موجودیت خود را نفی کرده است.
هیچگاه طبقه کارگر ایران تا این‌اندازه گرفتار فقر و بیکاری و نابسامانی نبوده است. زندگی۹۰ درصد کارگران به‌زیر خط فقر سقوط کرده است. نسبت کارگرانی که به‌نیروی کار موقت تبدیل شده‌اند به‌۹۵درصد رسیده‌ است. در واقع امنیت شغلی در بازار کار ایران از میان رفته است.

در نقطه مقابل رژیم ولایت فقیه بخش عمده اقتصاد کشور شامل هزاران هزار مؤسسه مالی و تجاری و تولیدی و خدماتی را به‌انحصار بیت خامنه‌ای و سپاه پاسداران درآورده و از این راه ثروت و درآمد کشور را صرف عملیات جنگی ضدبشری خود علیه مردم سوریه یا صرف سرکوب جامعه ایران می‌کند و باقی مانده آن را طعمه غارت‌گری سران و وابستگان خود کرده است.
در نتیجه این وضعیت، امروز هم کارفرما و نیروی اصلی استثمار و غارت کارگران، هم قوای سرکوب، و هم قضاییه هم وزارت کار، هم تأمین اجتماعی و هم تشکیلات قلابی به‌اصطلاح مدافع کارگران همه در بیت خامنه‌ای و اهرم آن سپاه پاسداران خلاصه می‌شود.
به‌همین دلیل حقوق پایمال شده کارگران ایران زمانی به‌دست می‌آید که این هیولای اجبار و غارت و بهره‌کشی از میان برداشته شود.
کارگران ایران باید از حقوق و دستمزد متناسب با یک زندگی برخودار از رفاه و بیمه و مسکن بهره‌مند شوند.
کارگران ایران باید حق داشته باشند که تشکل‌های آزاد و مستقل برپا کنند.
کارگران ایران باید از کار و امنیت شغلی برخودار باشند و در این راستا باید تمام شرکت‌های پیمانکاری تأمین نیروی انسانی و هر گونه واسطه در کار استخدام‌ کارگران برچیده شوند.

کارگران و زحمتکشان ایران!

در گسترش مبارزه شما،‌ و به‌خصوص در پیوند همه‌جانبه شما با سایر هم‌رزمان و هم‌زنجیران‌تان و در همبستگی فراگیرتان با عموم هموطنان به‌جان آمده قدرت عظیمی نهفته است که تومار ولایت فقیه در هم می‌پیچد.
ادامه


نمایش انتخابات در رژیم ضدکارگری را با شعار «نه جلاد، نه شیاد» به قیام برای آزادی و حاکمیت مردم تبدیل کنیم
روز جهانی کارگر ، به کارگران و زحمتکشان سراسر ایران مبارک باد. روزی که نوید بخش پیروزی بر ستمگران و سرکوبگران و سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار حاکمیت مردم در میهن اسیر ماست.رژیم ضدکارگری آخوندی، برای گرم کردن بساط انتخابات قلابی خود، باز هم کارگران را مورد توهین و تحقیر قرار داد و مراسم روز جهانی کارگر را در 11اردیبهشت96 با حضور روحانی بر سر قبر خمینی ملعون، برگزار می‌کند. جایی که میلیاردها دلار از اموال مردم محروم ایران برای آن هزینه شده است. البته کارگران قهرمان بی‌اعتنا به این نمایش مضحک، در تهران و شهرهای بزرگ ایران، با راهپیمایی و تجمعات خود، پاسخ این رژیم ضدکارگری را می‌دهند.کارگران و زحمتکشان و خانواده آنها در میهن ما، در چهار دهه‌ گذشته، به‌طور مستمر فقیرتر و گرسنه‌تر شده‌اند و توان تأمین ابتدایی‌ترین نیازهای خود و خانواده‌شان را ندارند. در دوران روحانی شیاد، به‌ویژه در یک سال گذشته وضعیت کارگران بسا وخیم‌تر شده است.
ادامه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر