کل نماهای صفحه

۱۳۹۶ مرداد ۲۱, شنبه

ایران- مریم رجوی‌:تغییر رژیم در دسترس است و مردم ایران قادر به محقق ساختن آن هستن


پیام به جلسه سیاست جدید آمریكا در قبال ایران - مسیر رو به پیش در سنای آمریکا
پیام به جلسه سیاست جدید آمریكا در قبال ایران - مسیر رو به پیش در سنای آمریکا 
سناتورهای محترم،
خانم‌ها، آقایان
با ابرازخوشوقتی از این که کنفرانس شما را مخاطب قرارمی‌دهم. اجازه بدهید یك سوال مهم را مطرح کنم:
آیا راه حلی برای بحران كنونی خاورمیانه وجود دارد یا ما مجبوریم وضعیت کنونی را به‌عنوان واقعیت بپذیریم و بگذاریم که نیروهای اهریمنی همه چیز را تعیین کنند؟
پاسخ من به این سوال این است:‌ بله راه حل وجود دارد و من مایلم که به طور خلاصه دیدگاهم را در این مورد، به طور خلاصه با شما در میان بگذارم.
اول: مهم این است که مشکل اصلی شناسایی شود. البته که چالش‌های متعددی وجود دارد و همه آنها نیز واقعی هستند، اما به این چالشها زمانی می‌توانیم بپردازیم که مشکل اصلی حل شود. اهمیت این گام اول یعنی شناسایی مشکل اصلی بسیار زیاد است.
دوم: ما نیاز به یک ارزیابی واقعگرایانه از وضعیت داریم. دیکتاتور ها معمولا خیلی قویتر از آنچه که به‌طور واقعی هستند، به نظر می‌آیند. در سال ۱۳۵۶ (یک سال قبل از سقوط رژیم سلطنتی)، ایران تحت حاکمیت شاه «جزیره ثبات» نامیده می‌شد و امروز رژیم آخوندی، بسیار شکننده‌تر از رژیم شاه در زمان سرنگونی آن است.
سوم: شناسایی بازیگران اصلی و در این مورد نیروهای تغییر.
چهارم: آمادگی برای پرداخت بهای لازم جهت حل مشکل.
با نگاهی به ۳ یا ۴دهه گذشته، شناسایی مشکل اصلی، دشوار نخواهد بود. حتی یک بحران در منطقه نیست که رژیم ایران در آن دخالت نداشته باشد. از لبنان تا یمن. و سوریه و عراق. حتی در موضوع صلح خاورمیانه که یک مشکل قدیمی‌تر است، نقش مخرب رژیم ایران غیرقابل کتمان است.
تمرکز روی فعالیت‌های مخرب دیکتاتوری حاكم بر ایران، نیازمند مداخله نظامی در ایران نیست. لابی رژیم در واشینگتن و اروپا فریبکارانه این‌طور جلوه می‌دهند که قاطعیت و قرار گرفتن در کنار مردم ایران برای تغییر، معادل جنگ‌طلبی است. در نقطه مقابل، رویکرد آنها و بی‌توجهی به مشکل، نسخه‌یی برای فاجعه خواهد بود، همان‌طور که در گذشته هم بوده است.
فکر می‌کنم که تمرکز روی مشکل اصلی نیازمند برداشتن قدمهای زیر است:‌
۱-حسابرسی از دیکتاتوری در قبال جنایاتش علیه مردم ایران و منطقه از جمله برداشتن قدم‌هایی برای به عدالت‌سپردن عاملان قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی، یعنی کسانی كه به آزادی ایران متعهد بودند و بنا به فتوای خمینی در عرض چند ماه به قتل رسیدند.
۲-برداشتن گام‌های عملی برای بیرون‌کردن سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور رژیم از سوریه، عراق و دیگر کشورهای منطقه. مداخلات آخوندها در منطقه برای بقایشان حیاتی است. بنابراین مجبور کردن رژیم برای خاتمه‌دادن به این مداخلات، یک ضربه مهم به دیکتاتوری است. خامنه‌ای و دیگر مقامات رژیم به‌طور علنی بارها گفته‌اند كه اگر در عراق و سوریه نجنگیم، باید در تهران و اصفهان و دیگر شهرهای ایران بجنگیم. زمان برداشتن قدم‌های عملی فرا رسیده است.
۳-کسانی که از تجارت با این رژیم سود می‌برند، مردم ایران نیستند، بلکه سپاه پاسداران است. از این رو تحریم‌های همه‌جانبه از جمله تحریم‌های بانکی باید بر این رژیم اعمال شود.
هم‌چنان‌كه قبلا گفتم سیاست‌های گذشته مبنی بر دادن امتیاز به فاشیسم دینی، فاجعه‌بار بوده و مردم ایران و منطقه، بهای سنگینی برای آن پرداخته‌اند. مخرب‌ترین وجه این سیاست، معامله بر سر مقاومت ایران و لیست‌گذاری تروریستی سازمان مجاهدین خلق ایران و هم‌چنین نقض تعهدات توسط آمریکا در قبال مجاهدان اشرف و لیبرتی و بی‌عملی در برابر كشتار آنها بوده است.
لازمة پایان‌دادن و جبران سیاست‌های فاجعه‌بار پیشین، به‌رسمیت‌شناختن شورای ملی مقاومت ایران به عنوان تنها جایگزین دموكراتیك دیكتاتوری مذهبی و تروریستی است.
این آلترناتیو به یک ایران آزاد و دمکراتیک،‌ برابری زن و مرد،‌ جدایی دین و دولت و یک ایران غیراتمی اعتقاد دارد.
به‌رسمیت شناختن این آلترناتیو، پیام قاطعیت به آخوندها و پیام همبستگی به مردم ایران است. تغییر رژیم در دسترس است و مردم ایران قادر به محقق ساختن آن هستند.
از شما به‌خاطر فرصتی که به من دادید تا دیدگاه‌هایم را با شما در میان بگذارم، تشکر می‌کنم و برای کنفرانس شما آرزوی موفقیت دارم.

روز شنبه، ۱۲ اوت۲۰۱۷، یك هیأت عالیرتبه از سنای ایالات متحده با مریم رجوی، درمقرمجاهدین در تیرانا، دیدار و پیرامون وضعیت مجاهدین در آلبانی، آخرین اوضاع ایران و منطقه و راه حل‌های پایان دادن به بحران در منطقه كه از تغییر دمكراتیك در ایران می‌گذرد، گفتگو كردند.
در هیأت سنا به ریاست سناتور روی بلانت نایب رئیس كنفرانس جمهوریخواهان در سنا، عضو كمیته‌های تخصیص بودجه، اطلاعات، قوانین و اداری، بازرگانی، علوم و ترابری؛ سناتور جان كورنین ناظم اكثریت سنا عضو كمیته‌های قضایی، اطلاعات و مالی؛ و سناتور تام تیلیس عضو كمیته‌های قوای مسلح، قضایی، بانكداری، امور مسكن و شهری، و امور بازنشستگان ارتش حضور داشتندناتورهای برجسته آمریكایی انتقال امن و سالم كلیه ساكنان لیبرتی را تبریك گفتند و برای آن‌ها در مبارزه‌شان برای استقرار دمكراسی و حقوق بشر در ایران آرزوی موفقیت كردند. سناتور بلانت كه در طول سال‌های گذشته تلاش‌های گسترده‌ای را برای امنیت مجاهدین در لیبرتی و انتقال آن‌ها به خارج از عراق به‌عمل آورده بود، این انتقال را یک پیروزی بزرگ برای مردم ومقاومت ایران توصیف كرد و از تلاش‌های خانم رجوی و سازمان مجاهدین خلق ایران برای تحقق این ماموریت بزرگ قدردانی كرد.
مریم رجوی از سناتورهای آمریكایی به‌خاطر مواضع قاطع آن‌ها در قبال رژیم ایران به‌خصوص نامگذاری سپاه پاسدران رژیم ولایت فقیه و تصویب تحریم‌های جدید علیه سپاه و سردمداران رژیم به‌خاطر نقض حقوق بشر، پروژه‌های موشكی و صدور تروریسم‌، تقدیركرد. وی همچنین از تلاش‌های سناتورهای برجسته آمریكایی به‌ویژه سناتور بلانت در مورد حفاظت اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در اشرف و لیبرتی و نیز تلاش بی‌وقفه برای انتقال امن آن‌ها به آلبانی تشكر نمود.
ایران-ديدار هيئت عاليرتبه سنای آمريكا با مريم رجوی و مجاهدين در تيرانا
مریم رجوی تصریح كرد، برخلاف تبلیغات حامیان رژیم، استبداد مذهبی حاكم از درون بسیار پوسیده و شکننده است و اگر حمایت‌های خارجی و به‌ویژه سیاست مماشات در آمریكا و اروپا نبود این رژیم تا این اندازه دوام نمی‌آورد. تغییر رژیم در ایران یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، این تغییر در دسترس است. یک آلترناتیو معتبر و دمکراتیک وجود دارد. مترادف دانستن تغییر رژیم و دمکراسی برای ایران با جنگ و بی‌ثباتی در منطقه، فریب محض است و منشاء آن تبلیغات لابی‌های رژیم ایران در پایتخت‌های غربی است. رژیم و پشتیبانان و لابی‌های آن، واقعیت را دجالانه و به عمد، معكوس جلوه می‌دهند تا مردم ایران و این منطقه از جهان را سزاوار فاشیسم دینی و بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام قلمداد كنند. در حالیكه سرنگونی این رژیم در واقع لازمه پایان یافتن بحران و جنگ در منطقه است.
مریم رجوی بر ضرورت اخراج سپاه پاسداران و شبه نظامیان مزدور آن از سوریه،‌ عراق و سایر کشورهای منطقه، اتخاذ تدابیر فوری برای حسابرسی از این رژیم به‌خاطر اعدام‌های گسترده به‌ویژه قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ و تحقیقات مستقل در‌باره این جنایت بزرگ علیه بشریت و سپردن مسئولان آن به عدالت، تحریم‌های همه جانبه بر سیستم‌های بانکی و درآمدهای نفتی رژیم سركوبگر آخوندها؛ تأكید كرد و خواهان به‌رسمیت شناختن خواسته برحق مردم و مقاومت ایران برای سرنگونی دیكتاتوری دینی، استقرار آزادی و دمکراسی و برپایی یک جمهوری بر مبنای جدایی دین از دولت، برابری زن و مرد گردید.
در پایان این دیدار، سناتورهای آمریكایی با شماری از اعضای مجاهدین و شاهدان و قربانیان جنایات رژیم آخوندی در ایران و اشرف و لیبرتی، گفتگو كردند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ (۱۲ اوت ۲۰۱۷)
ایران-ديدار هيئت عاليرتبه سنای آمريكا با مريم رجوی و مجاهدين در تيرانا
یک هفته پس از دیدار سناتورهای آمریکایی با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، رژیم آخوندی هم‌چنان به سوز و گداز در تلویزیون حکومتی ادامه می‌دهد:

تلویزیون شبکه یک (رژیم) 27مرداد 96: گزارشگر: هیأتی از سناتورهای آمریکایی با سرکرده فرقه منافقین در پایتخت آلبانی دیدار و بر حمایت ادامه‌دار خود از این گروهک تأکید کردند. در این نشست سناتور روی بلانت معاون ترامپ در امور جمهوریخواهان انتقال و جابه‌جایی منافقین را به آلبانی تبریک گفت و برای این گروهک تروریستی آرزوی موفقیت کرد. مریم رجوی هم از تلاشهای آمریکا و انتقال آنها از عراق به آلبانی قدردانی کرد. دولت آمریکا در طول دهه‌های گذشته رسماً این گروه را مورد حمایت قرار داده است.

https://plus.google.com/u/0/116832277345808362714

Iran-Maryam

@maryamvairan 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر