کل نماهای صفحه

۱۳۹۷ تیر ۹, شنبه

ایران-کنفرانس‌های بین‌المللی در آستانه همایش بزرگ مقاومت ایران در پاریس ملاقات ومریم رجوی بارودی جولیانیگردهمایی‌های سه روزه مقاومت 
قیام و ایران آزاد با هزار اشرف و ارتش آزادی 
کنفرانس‌های بین‌المللی با شرکت شخصیت‌های سیاسی 
پارلمانترها، کارشناسان و متخصصان بین‌المللی 
پاریس – ۸، ۹و ۱۰تیر ۱۳۹۷ 
بررسی تروریسم صادراتی رژیم آخوندی، نقش سپاه خامنه‌ای 
در سرکوب و دخالتهای منطقه‌یی، طرد و تحریم جهانی فاشیسم مذهبی
 و چشم‌انداز تغییر در ایران در کنفرانسهای سه روزه 

امسال گردهمایی بزرگ مقاومت ایران طی سه روز با برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی و عربی با حضور صدها تن از سیاستمداران و دولتمردان تراز اول بین‌المللی و هیأت‌های قانونگذاران و شخصیت‌های برجسته و صاحب نظر در روزهای ۸، ۹و ۱۰تیرماه ۱۳۹۷ برگزار شد. 
در آستانه برگزاری اجتماع عظیم پاریس، روز جمعه ۸تیرماه نخستین روز از گردهمایی سه روزه مقاومت ایران، شاهد برگزاری دو کنفرانس بین‌المللی در ۶پنل بود که طی آن شخصیتها و تحلیلگران، متخصصان و پارلمانترها پیرامون مهم‌ترین مسائل سیاسی و استراتژیکی مربوط به ایران، به‌ویژه قیام سراسری دیماه و استمرار آن بحث و گفتگو کردند.


تأثیر تحریمها بر رژیم ایران
میز گرد دیگر این کنفرانس تحت عنوان «سپاه پاسداران» تحت مدیریت سفیر بلومفیلد، به بحث درباره تأثیر تحریم‌ها بر رژیم پرداخت و سخنرانان آن عبارت بودند از:

نقش و جایگاه مقاومت ایران
آخرین میز گرد کنفرانس بین‌المللی پاریس، به بحث و گفتگو درباره قیام مردم ایران و نقش و جایگاه مقاومت ایران به‌عنوان آلترناتیو دیکتاتوری آخوندی اختصاص داشت.
گردهمایی سه روزه مقاومت ایران در پاریس با شرکت دهها پارلمانتر از کشور مختلف اروپایی، کانادا و استرالیا از احزاب و گروه‌های سیاسی مختلف برگزار گردید، در دو جلسه میز گرد، وضعیت ایران و چشم‌اندازهای آیندهمورد بحث قرار گرفت.
جلسه اول این کنفرانس تحت ریاست مشترک نماینده ارشد پارلمان انگلستان راجر گادسیف و سناتور برایان اودامنِل از جمهوری ایرلند برگزار شد و ریاست جلسه دوم را بارنوس ورما نماینده برجسته مجلس اعیان و وزیر پیشین توسعه انگلستان و باب بلکمن نماینده پارلمان انگلستان برعهده داشتند.
پارلمانترهای شرکت‌ کننده در این کنفرانس ضمن همبستگی با قیام بزرگ مردم ایران، بر حمایت فزاینده بین‌المللی از آلترناتیو شورای ملی مقاومت و برنامهٔ ۱۰ماده‌یی مریم رجوی تأکید کردند و در این رابطه اهمیت بیانیه‌ها، قطعنامه‌ها و بیانیه‌های اکثریت که در آستانه گردهمایی مقاومت در کشورهای مختلف به‌ثبت رسید و منتشر شد را مورد توجه قرار دادند.
آنها تصریح کردند که ادامه اعتراضات و قیام در شهرهای مختلف ایران نشان می‌دهد که این رژیم نه تنها قادر به پاسخگویی به هیچ‌یک از خواسته‌ها و مطالبات برحق مردم ایران نیست، بلکه همین رژیم ریشه اصلی مشکلات و بحرانهای اقتصادی و سیاسی در ایران است.
پارلمانترهای کشورهای اروپایی، کانادا و استرالیا در سخنرانی‌های خود به اتخاذ سیاستی قاطع علیه رژیم آخوندی فراخوان دادند و افزودند
ما به‌عنوان نمایندگان منتخب مردم از جامعه جهانی می‌خواهیم که در کنار مردم ایران و خواسته‌های بر حق آنها قرار گیرد.
حضور بیش از دو هزار کارشناس در همایش بزرگ ایرانیان در پاریس

 آدام ارلی در کنفرانس ایران آزاد:‌ سفیر فعلی اتحادیه اروپا در عراق مزدور اطلاعات ایران است
واشینگتن تایمز، ۸تیر ۹۷در مقاله‌ای به‌قلم تاد وود[خلبان، نویسنده و ستون نویس واشینگتن تایمز] با عنوان کنفرانس « ایران آزاد» فساد مالی مقامات اروپا با رژیم ایران را برملا می‌‌کند نوشت: در آستانه همایش ایران آزاد در ۳۰ژوئن (۹تیر ۹۷) گروه‌‌های مختلف مخالف ایرانی پنل‌های گفتگو برگزار کردند تا وضعیت تئوکراسی اسلامی و سقوط نهایی این رژیم در تهران را بررسی کنند.
تِم مشترک بحثها در این مجموعه پنل،فهم آلوده شدن مقامات اتحادیه اروپا به فساد توسط رژیم ایران و بررسی یک به‌اصطلاح واقعگرایی سیاسی یعنی «استمالت مطلق از ملاها»، بود که منشأ‌ آن به‌طور ثابت پایتخت‌های اروپایی است. به‌نظر می‌رسد که هر دوی این خطوط به هم مرتبط هستند... 
تا جایی که به تبلیغات و دروغپراکنی و فعالیت رژیم ایران مربوط است، بازوهایش را تا بروکسل و سیاستمداران آن دراز کرده است.
ادامهسخنرانی جولیو ترتزی، وزیر خارجه پیشین ایتالیا در کنفرانس بین‌المللی ایران: چشم‌انداز تغییر
من مایلم چند کلمه در مورد موضع اروپا درباره رژیم ایران چه الآن و چه در گذشته،‌ نظر بدهم. منظورم از موضع اروپا یعنی موضع کمیسیون اروپا و تمام ارگانهای اصلی این کمیسیون و دولتهای اصلی اتحادیه اروپا به‌ویژه دولتهای درگیر در مذاکرات ۱+۵ استسخنرانی سفیر لینکن بلومفیلد، دستیار پیشین وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس بین‌المللی ایران: چشم‌انداز تغییرعصر امروز، جمعه ۸تیر ۱۳۹۷، در آستانه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران، مریم رجوی با رودی جولیانی مشاور حقوقی رئیس‌جمهور آمریکا در دفتر شورای ملی مقاومت ایران در پاریس دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار آخرین تحولات ایران از جمله گسترش اعتراضات مردمی علیه رژیم آخوندی در تهران و شهرهای مختلف ایران و وضعیت شکننده رژیم مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
مریم رجوی تأکید کرد استمرار قیام، به‌رغم موج گسترده دستگیریها و سرکوب از یک سو بیانگر آمادگی شرایط عینی و موقعیت ملتهب جامعه و از سوی دیگر حقانیت استراتژی مقاومت و نقش غیرقابل انکار کانونهای شورشی است.
مریم رجوی افزود شرایط به گذشته باز نمی‌گردد. سرنگونی رژیم به‌دست مردم و مقاومت ایران محتوم است و رژیم هیچ راه گریزی از آن ندارد.
شهردار جولیانی گفت دولت آمریکا اعلام کرده که رژیم ملاها حاکمیت مردم ایران را غصب کرده است و همان‌طور که رئیس‌جمهور و وزیر خارجه بارها اعلام کرده‌اند این یک رژیم فاسد است و مردم ایران قربانیان اصلی آن هستند.
رودی جولیانی، از امضا‌کنندگان بیانیه ۳۳تن از شخصیت‌های آمریکایی خطاب به گردهمایی ایرانیان تحت عنوان «ایران آزاد – آلترناتیو»‌ در حمایت از شورای ملی مقاومت و برنامه ده ماده‌یی مریم رجوی است.
وی گفت: سیاست قاطع در قبال رژیم که ما برای سالیان خواستار آن بودیم قدم اول است. قدم بعدی قرار گرفتن در کنار مردم و آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت است که برای یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین و دولت مبارزه می‌کند. وی افزود: «من قویاً معتقدم که آلترناتیو این رژیم،شورای ملی مقاومت ایران تحت رهبری خانم رجوی است».

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر