کل نماهای صفحه

۱۳۹۷ آبان ۲۹, سه‌شنبه

ایران-دیدار نمایندگان پارلمان اروپا با مریم رجوی در آلبانی


 

دیدار هیأت پارلمانترهای آلبانی با مریم رجوی

عصر روز سه‌شنبه ۱۳آذر ۱۳۹۷، هیاتی از پارلمان آلبانی، به ریاست آقای ادی پالوکا، نایب رئیس پارلمان، با مریم رجوی، در آلبانی ملاقات و دیدار کردند.
 در این ملاقات همچنین ۵تن از نمایندگان پارلمان آلبانی، آقایان ادموند اسپاهو، اندری هاسا و جِمال جونکشی، و خانم‌ها گریدا دوما و والنتینا دوکا، حضور داشتند.
ادی پالوکا، نایب رئیس پارلمان آلبانی، در این دیدار گفت نه تنها ما در پارلمان بلکه عموم مردم آلبانی از حضور مجاهدین در این جا خوشحال هستند. ادموند اسپاهو نماینده پارلمان گفت: شجاعت و اراده و پایداری شما یک نمونه تاریخی است و به‌همین خاطر حمایت‌های بین‌المللی از مقاومت شما هر روز زیادتر شده است.
یکشنبه ۴آذر ۹۷، هیاتی از پارلمان اروپا متشکل از آقایان تونه کلام عضو کمیسیون خارجی و نایب رئیس گروه دوستان ایران آزاد و آقای یارومیر اشتتینا عضو کمیسیون خارجی و نایب رئیس زیر کمیسیون امنیت و دفاع و همچنین آقای استرون استیونسون هماهنگ‌کننده ‌"کارزار برای تغییر در ایران‌" با مریم رجوی دیدار و گفتگو کردند.
هیات پارلمان اروپا با اشاره به بیانیه ۱۵۰نماینده پارلمان اروپا، بر حمایت بخش وسیعی از نمایندگان پارلمان اروپا از مجاهدین و مقاومت ایران تأکید کردند. در بیانیه نمایندگان پارلمان تصریح شده است «از اواخر دسامبر سال گذشته، شهرهای ایران صحنه قیامهای گسترده و اعتراضات ضد رژیم بوده‌اند. فضای اجتماعی جوشان است و مردم خواهان تغییر بنیادین هستند. مقامات رژیم نقش «کانونهای شورشی» اپوزیسیون سازمان مجاهدین را در سازماندهی اعتراضات و اعتصابهای سراسری تأیید کرده‌اند».دیدار هیأت آلمانی از اشرف ۳- گزارش کمیتهٴ آلمانی همبستگی برای ایران آزاد

هیأت‌رئیسه و شورای مشورتی کمیتهٴ آلمانی همبستگی برای ایران آزاد به ریاست خانم ریتا زوسموت، رئیس پیشین مجلس فدرال آلمان برای دیدار با اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در آلبانی به تیرانا سفر کردند
مخالفان ایرانی محل استقرار جدید خود را برآمد یک پایداری پیروزمند می‌دانند 
کمیتهٴ آلمانی همبستگی برای ایران آزاد گزارش بازدید شخصیتها و پارلمانترهای آلمان از اشرف ۳و دیدارهای آنها با مجاهدان اشرفی و شخصیتها و مقامهای آلبانی را منتشر کرد. 
در این گزارش با عنوان «مخالفان ایرانی محل استقرار جدید خود را برآمد یک پایداری پیروزمند می‌دانند»، آمده است: 
هیأت‌رئیسه و شورای مشورتی کمیتهٴ آلمانی همبستگی برای ایرانی آزاد تحت هدایت خانم ریتا زوسموت رئیس پیشین مجلس فدرال آلمان از ۲۱تا ۲۳اکتبر ۲۰۱۸به تیرانا سفر کردند تا با اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران که در آلبانی به‌سر می‌برند، دیدار کنند.
خانم زوسموت در صحبت با آنها گفت: سرزندگی شما حکایت از یک فرهنگ و یک خوش‌بینی دارد. من شما را به‌طور مستمر تحسین می‌کنم، زیرا شما بارها و بارها از خرابه‌ها، آبادی ساختید.
در دیدار از آلبانی و در کنفرانس‌ها و ملاقات با سیاستمداران ارشد آلبانی، مارتین پاتسلت عضو کمیسیون حقوق‌بشر مجلس فدرال از حزب دمکرات‌مسیحی، اتو برنهارد معاون پیشین وزیر و عضو هیأت‌رئیسه بنیاد کنراد آدنائر، هیله یاکوب مدیر اجرایی کمیتهٴ آلمانی همبستگی برای ایران آزاد و کریستیان سیمرمن عضو هیأت‌رئیسه کمیتهٴ آلمانی و عضو هیأت مدیره سازمانهای غیردولتی حقوق‌بشر و سردبیر خبرنامه «ویژه حقوق بشر» شرکت داشتند. هیأت همچنین توسط توماس نورد، نمایندهٔ مجلس فدرال از حزب چپ و عضو کمیسیون امور اتحادیه اروپا در مجلس همراهی می‌شد.
مخالفان ایرانی که قبلاً در عراق مستقر بودند یک مبارزه طولانی را برای آزادی در پشت سر خود دارند و فقط ظرف ۸سال گذشته برای آن قیمت سنگینی پرداخت کرده‌اند: بیش از ۱۶۰کشته و نزدیک به ۱۰۰۰مجروح که جراحت برخی از آنها شدید بوده است. 
این جنبش با مقاومت علیه شاه شروع شد و در ادامه با مبارزه برای یک جمهوری آزاد و دموکراتیک در مقابل حکومت آخوندها و دیکتاتوری بنیادگرای اسلامی در ۴۰سال گذشته در ایران ادامه یافت...

ادامه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر