کل نماهای صفحه

ایران-مریم رجوی-برنامه ایران فردا-10ماده

مریم رجوی کیست؟
وقتی به سرگذشت مقاومت ایران و نیروی محوری آن، سازمان مجاهدین خلق ایران، طی ۴دهه پیکار مداوم با نظام ولایت فقیه نگاهی ولو کلی و گذرا می‌افکنیم، به‌خوبی درمی‌یابیم که جنبش مقاومت در برابر استبداد مذهبی و به تعبیر مجاهدین « انقلاب نوین ایران» از فراز و نشیب‌های مختلفی عبور کرده است؛ فراز و نشیب‌هایی که هر کدام از آنان می‌توانست، یک نیروی سیاسی را از پا بیندازد اما مجاهدین و مقاومت الهام گرفته از آنان ماند. نه تنها ماند بلکه قد کشید و به یک نیروی تعیین‌کننده و برانداز و به یک جایگزین جدی برای این حکومت تبدیل گشت. طی کردن این مسیر دشوار و این تماماً محال و بیرون کشیدن پیروزی از دل آن، چگونه محقق شده است. مجاهدین بنا‌ به سنت دیرینه خود عادت ندارند چندان از خود سخن بگویند اما هرگاه سخن بگویند یک نام به‌صورتی انکار‌ناپذیر بر زبان آنان جاری است: مریم رجوی.

با مریم رجوی در سرفصل‌های سرنوشت‌ساز
به‌راستی، برپاداشتن انقلاب کار یک روز است و استوار ساختن دولت، کار یک نسل
)ویل دورانت، تاریخ تمدن، دوره تک جلدی، جلد اول، ص ۵۸۹)

از پشت سر تا روبه‌رو، از افق تا افق
در لابه‌لای سال‌هایی که ما را به امروز آورده و رسانده‌اند، نقش‌ها و نشانه‌هایی نهفته‌اند که بدون حضور و اثرگذاری‌شان، بی‌شک چنین گشایش‌ها، موقعیتها و دستاوردهایی نداشتیم. رسیدن و برپا داشتن چنین روزهایی به سیاق آنچه که ویل دورانت در بررسی تاریخ تمدن تجربه کرده است، ما را به نقش شخصیت تاریخی و کار کردهای رهبری به‌طور خاص در یک جنبش بزرگ و همواره متلاطم رهنمون می‌شود.

کتاب «ایران فردا – دیدگاه‌های مریم رجوی» منتشر شد

این کتاب شامل برنامه ده ماده‌یی مریم رجوی برای ایران فردا و توضیحات این برنامه است.
در این کتاب، خواننده با دیدگاه‌های مریم رجوی و طرح او برای ایران آزاد شده از دیکتاتوری آخوندی آشنا می‌شود.
در صفحه ۶ این کتاب از جمله آمده است:
«از نظر ما آرای مردم، تنها ملاك سنجش است و بر همين اساس، خواهان يك حكومت جمهوری مبتنی بر آرای مردم هستيم. ما در پی بنای يك جامعه آزاد و دموكراتيك هستيم.
يك قرن پيش، مجاهدان مشروطه در پی «عدالت، حريت، مساوات و اتحاد» بودند. سپس مصدق بزرگ به‌پاخاست كه می‌گفت «مقصود اين است كه مردم در نيك و بد امور شركت كنند و مقدرات مملكت را به دست گيرند».
آنگاه فدايی‌ها و مجاهدين و ديگر پيشتازان مبارز، برای سقوط ديكتاتوری پيشين راه گشودند و حالا مقاومت ما با كهكشان شهيدانش، از اشرف و موسی تا صديقه و ندا و زهره و گيتی برای انتخاب آزادانه يكايك مردم ايران به‌پاخاسته است.
ما نظام استبدادی حاكم را باطل اعلام كرده‌ايم، ما دين اجباري و زنستيز را باطل اعلام كرده‌ايم، ما قانون اساسی ولايت فقيه را باطل اعلام كرده‌ايم.
قانون اساسی ما، آزادی، دموكراسی و برابری است. قانون اساسی ما نه در مصوبات خبرگان جنايت، بلكه امروز در قلب يكايك ايرانيان حك شده و فردا توسط مؤسسان منتخب مردم نوشته خواهد شد.
مبنای اين قانون، يك جمهوری آزاد، بردبار و پيشرفته است، مبنای آن كثرتگرايی و جدايی دين و دولت، برابری زن و مرد و مشاركت فعال و برابر زنان در رهبری سياسی است. اصول ما برابری حقوق مليت‌ها و اقليت‌های مذهبی و جامعه‌يی بدون شكنجه و اعدام است

https://www.maryam-rajavi.com/activities/publications

نگاهی به برنامه ۱۰ماده‌‌ای مریم رجوی

جمهوری مبتنی بر آرای مردم (ماده ۱)
کثرت‌گرایی (ماده ۲)

لغو مجازات اعدام (ماده ۳)

جدایی دین و دولت (ماده ۴)


تاریخچه سکولاریزم


آیا یک فرد مذهبی می تواند مبلغ سکولاریزم باشد؟

برابری زن و مرد (ماده ۵)
قضاییه مستقل (ماده ۶)
احترام به حقوق‌بشر و منع تبعیض (ماده ۷)
 فرصت‌های برابر اقتصادی و حفاظت از محیط‌ زیست (ماده ۸)
 همزیستی مسالمت‌آمیز (ماده ۹)
یک ایران غیراتمی (ماده ۱۰)


نظرگاه مریم رجوی برای ایران فردا- اول تیر 1392

 ایران-مریم رجوی-برنامه ایران فردا-عکسهای 10ماده مریم رجوی


   روحانی# ایران #مریم رجوی # معسود رجوی  #خامنه ای# 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر