کل نماهای صفحه

۱۳۹۵ مرداد ۱۲, سه‌شنبه

ایران-افزایش اعدام و شكنجه رژیم آخوندی بعد از نمایش انتخابات ریاست جمهوری

اعدام نوجوانان در رژيم ولایت فقیه در ایران -علیرضا تاجیکی
اعدام سبعانه یک جوان زندانی که به هنگام دستگیری ۱۵سال داشت
سحرگاه روز پنج شنبه ۱۹مرداد دژخيمان رژيم آخوندي بار دیگر از میان جوانان قربانی گرفت و علیرضا تاجیکی یک جوان زندانی را که درسن 15 سالگی دستگیر شده بود، پس از تحمل شش سال حبس در زندان عادل آباد شیراز(جنوب ایران) به دار آویخت. این جنایت به رغم درخواست مکرر مجامع حقوق بشری و بین المللی صورت گرفت.
علیرضا تاجیکی شش سال پیش به دنبال دستگیری به سلولهای انفرادی منتقل شد و به رغم آن که نوجوانی بیش نبود برای گرفتن اعتراف اجباری تحت شکنجه قرار گرفت. پرونده او پر از نکات مبهم بود و خانواده او بارها تقاضای اعاده دادرسی دادند. درخواستی که هرگز پاسخ داده نشد.

استراون استیونسون: رژیم ایران هم‌چنان رکورددار بالاترین نرخ اعدام در جهان

استراون استیونسون، سفر فدریکا موگرینی به ایران تحت حاکمیت آخوندها را محکوم کرد و ضمن اشاره به گزارش اخیر عفو بین‌الملل نوشت: رژیم ایران هم‌چنان رکورددار بالاترین نرخ اعدام در جهان همراه با سرکوپ خشونت‌بار و اختناق وحشتناک است و در چنین موقعیتی حضور در مراسم تحلیف روحانی به‌غایت اشتباه است. این‌که گفته می‌شود روحانی از نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران اطلاع ندارد یک توجیه سخیف و کودکانه است. همچنین ادعای این‌که اتحادیه اروپا با وجود گزارش عفو بین‌الملل از نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران مطلع نیستند نیز یک توجیه غیرقابل باور و شنیع است.

استراوان استیونسون همچنین نوشت: روحانی هرگز جز نوکری و سر سپردگی به رژیم حاکم که مردم را شکنجه و زندانی و اعدام می‌کند، کارنامه دیگری ندارد. وزیر دادگستری او از عوامل اصلی قتل‌عام سال 67 است. آنها بایستی تحت پیگرد و محاکمه قرار گیرند و جامعه بین‌المللی بایستی به‌گونه‌یی برخورد کند که این جنایتکاران نمی‌توانند از عواقب قتل‌عام هزاران نفر بگریزند.


کمال خرازی وزیر خارجه سابق رژیم آخوندی و رئیس به‌اصطلاح شورای روابط خارجی در دیدار با مقامهای کشورهای اروپایی که برای شرکت در نمایش تحلیف آخوند روحانی به تهران آمده‌اند از نقش مقاومت ایران در اروپا سوز و گداز کرد.
کمیته پارلمانی بریتانیابرای آزادی ایران: سفر وزیر مسئول خاورمیانه به ایران را لغو کنید


کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران با صدور اطلاعیه‌یی خواستار لغو سفر وزیر مسئول خاورمیانه در وزارت‌خارجه انگلستان به ایران تحت حاکمیت آخوندی شد.
در بیانیه کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران که توسط پروفسور لرد آلتون عضو برجسته مجلس اعیان انگلستان صادر شده، آمده است: سفر وزیر خاورمیانه در وزارت‌خارجه انگلستان به ایران در شرایطی صورت می‌گیرد که هم‌چنان دخالتهای و فعالیتهای بی‌ثبات کننده رژیم در منطقه ادامه دارد و فراخوان عمومی برای حسابرسی و به عدالت کشاندن عاملان و آمران قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال 67 در داخل ایران روزانه در حال افزایش است.
کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران، خواستار محکومیت وضعیت وحشتناک حقوق‌بشر در ایران، توقف اعدامها و آزادی فوری همه زندانیان سیاسی از زندانهای رژیم آخوندی شد.

تقبیح سفر فدریکا موگرینی از سوی انجمن دوستان ایران آزاد در کشورهای نوردیک و کمیته ایتالیایی

 آلخوو ویدال کوادراس:سفر موگرینی به ایران تحت حاکمیت آخوندهابی‌وجدانی اخلاقی و سیاسی است


آلخوو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت مستقر در بروکسل سفر فدریکا موگرینی به ایران تحت حاکمیت آخوندها و شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نامشروع را محکوم کرد و آن را از نظر اخلاقی و سیاسی بی‌وجدانی دانست. 
وی طی مقاله‌یی که روز جمعه 13مرداد در یوروآکتیو درج شده از جمله نوشت: حضور فدریکا موگرینی در مراسم تحلیف روحانی در تهران این پیام‌اشتباه را می‌دهد که گویا اتحادیه اروپا کماکان به رئیس‌جمهور رژیم آخوندی اعتماد دارد که تغییرات مثبت در ایران را پی می‌گیرد در حالیکه 4سال است در اینکار شکست خورده است.

مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران درباره موج اعدامهای اخیر در ایران گفت این بربریت افسارگسیخته در قرن 21 یک تست بزرگ برای جامعه بین‌المللی است تا ثابت کند که به اصول جهانی حقوق‌بشر پایبند است یا این‌که آنها را به پای منافع اقتصادی و ملاحظات سیاسی به قربانگاه می‌برد.

سفر مقامات اروپایی و موگرینی به ایران در بحبوحه اعدامها، دهن کجی به ارزشهای جهانشمول حقوق‌بشر است
سفر مقامات اروپایی به ایران در بحبوحه اعدامها، دهن کجی به ارزشهای جهانشمول حقوق‌بشر است

کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران سفر خانم موگرینی و دیگر مقامات اروپایی به ایران تحت حاکمیت فاشیسم دینی و شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نامشروع آن را قویاً محکوم می‌کند. این سفرها در حالی‌که در ماه ژوییه دست‌کم ۱۰۱زندانی در ایران اعدام شده‌اند، دهن کجی به ارزشهای جهان‌شمول حقوق‌بشر است که اتحادیه اروپا خود را حافظ و مدافع آن می‌داند.
هر گونه سرمایه‌گذاری روی رژیم آخوندی که همه علائم از ورود آن به فاز پایانی خبر می‌دهد، محکوم به شکست است و چیزی جز خسران به جای نمی‌گذارد و تنها این تصویر را از اروپا در اذهان مردم ایران به جای می‌گذارد که طناب نجات برای این رژیم پرتاب می‌کند.
آخوند روحانی که ماسک میانه‌روی به چهره دارد مأموریتی جز حفظ ولایت‌فقیه و به عقب انداختن سرنگونی آن ندارد. مردم ایران با شعار «نه جلاد نه شیاد رأی من سرنگونی است» انزجارشان از شعبده اخیر انتخابات و به‌اصطلاح «کاندیداها» ی آن را که تماماً گماشتگان ولی‌فقیه رژیم بودند، بیان کردند. در دوره اول ریاست‌جمهوری روحانی بیش از 3000زندانی اعدام شده‌اند. روحانی این اعدامها را «قانون خدا یا قانونی که مصوب مجلس» است می‌خواند. او در سال ۱۳۵۹در مجلس رژیم به‌طور علنی خواستار اعدام مخالفان در نماز جمعه شد. او از بالاترین مسئولان سرکوب، تولید بمب اتمی، جنگ افروزی و کشتار در منطقه است.
آخوند روحانی که ماسک میانه‌روی به  چهره دارد مأموریتی جز حفظ ولایت‌فقیه  و به عقب انداختن سرنگونی آن ندارد
گزارش عفو بین‌الملل؛ تلاشهای جدید مقامات رژیم ایران برای خاموش کردن صدای خانواده‌های قتل‌عام شدگان ۶۷

گزارش عفو بین‌الملل؛ تلاشهای جدید مقامات رژیم ایران برای خاموش کردن صدای خانواده‌های قتل‌عام شدگان ۶۷

عفو بین‌الملل در گزارش جدید خود تحت عنوان گرفتار درگرداب سرکوب به نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران و سرکوب بی‌رحمانه و خشونت‌آمیز مدافعان حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی پرداخته وبخشی از این گزارش را به موضوع قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال 67 و دادخواهی خانواده‌های شهیدان اختصاص داده است.
عفو بین‌المللی در گزارش جدید خود می‌نویسد: مقامات حکومت ایران، تلاشهای تازه‌یی را برای سرکوب مدافعان حقوق‌بشر که به نیابت از هزاران زندانی که در دهه ۶۰  به‌صورت خودسرانه و سریع اعدام شده و یا سربه نیست شده‌اند و خانواده‌های آنها، در جستجوی حقیقت، عدالت و جبران خسارت هستند را از سر گرفته‌اند. که نشانگر تلاشهای جدید مقامات رژیم برای خاموش کردن هر نوع بحث عمومی در مورد نقض فاحش حقوق‌بشر طی دهه ۶۰، به قصد پاک کردن خاطره آنها از خودآگاهی جمعی است.
خاوران، خانواده شهدای قتل عام سال ۶۷            
این تجدید سرکوب در پی فراخوانهای تازه برای رسیدگی به کشتار چندین هزار زندانی سیاسی در تابستان سال ۱۳۶۷ رخ داده است. آن چه به احیای این فراخوانها دامن زده انتشار فایل صوتی آیت‌الله منتظری در مرداد 1395 بود که در آن می‌توان صدای مقاماتی را شنید که طی یک جلسه ملاقات در سال ۱۳۶۷ در مورد جزئیات نقشه‌های خود برای اجرای اعدامهای دسته‌جمعی بحث و از آنها دفاع می‌کنند. پخش این فایل صوتی زنجیره‌یی از واکنشهای بی‌سابقه از سوی مقامات بلندپایه رژیم ایران را برانگیخت و منجر به این شد که آنان برای نخستین بار بپذیرند که کشتارهای دسته‌جمعی سال ۱۳۶۷ در بالاترین سطوح حکومت برنامه‌ریزی شده بود.
خاوران، گورهای دسته جمعی شهدای قتل عام 67

عفو بین‌الملل در ادامه گزارش خود درباره قتل‌عام 30000زندانی سیاسی در سال 67 با فرمان خمینی، با شرح جریان قتل‌عام زندانیان مجاهد و مبارز و دفن آنها در گورهای جمعی و همچنین اقدامات رژیم در آن مقطع برای بی‌خبر نگه‌داشتن مردم و جهانیان از این جنایت علیه بشریت می‌افزاید تا به امروز، هنوز تعداد قربانیان این اعدامهای فراقضایی مشخص نشده و از محل دفن قربانیان هم اطلاعات دقیقی در دست نیست. هیچ مقام رژیم ایران به‌خاطر این اعدامهای فراقضایی مورد تحقیق و محاکمه قرار نگرفته است. مقامات رژیم تمهیدات گوناگونی را برای تخریب گورهای دسته‌جمعی که مدرک جرم به حساب می‌آیند به کار برده‌اند، از جمله تخریب با بولدوزر، تبدیل مکان گورها به محل بدمنظر تخلیه زباله، مخفی کردن گورهای دسته‌جمعی در زیر نقاط دفن فردی جدید و ریختن سیمان بر روی گورهای دسته جمعی. همچنین خانواده‌های قربانیان از برگزاری مجالس یادبود یا تزئین مزارهای دسته‌جمعی با پیامهای یادبود منع شده‌اند
عفو بین‌الملل:‌افزایش سرکوب در ایران
 اتحادیه اروپا نقض حقوق‌بشر در ایران را محکوم کند
عفو بین‌الملل در گزارش جدیدی در مورد نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران تصریح کرد‌:‌ از زمان ریاست‌جمهوری حسن روحانی مقامهای رژیم ایران دست به یک سرکوب بی‌رحمانه و خشونت‌آمیز علیه مدافعان حقوق‌بشر زده‌اند.
گزارش عفو بین‌الملل در مورد افزایش سرکوب در ایران
۱۰۱ اعدام ثبت شده در ژوییه ۲۰۱۷شامل اعدام دو زن و ده‌ها جوان و دو اعدام در ملأعام- مریم رجوی:‌ فراخوان به اعتراض علیه اعدام‌های وحشیانه و محاكمه سران رژیم به‌خاطر جنایت علیه بشریت
۱۰۱ اعدام ثبت شده در ژوییه ۲۰۱۷شامل اعدام دو زن و ده‌ها جوان و دو اعدام در ملأعام- مریم رجوی:‌ فراخوان به اعتراض علیه اعدام‌های وحشیانه و محاكمه سران رژیم به‌خاطر جنایت علیه بشریت

ماشین اعدام و شكنجه رژیم آخوندی بعد از نمایش انتخابات ریاست جمهوری شتاب بیشتری به خود گرفته و تنها در ماه ژوییه ۲۰۱۷ در یك ركورد كم سابقه ۱۰۱ زندانی حلق آویز شده‌ٰاند. شمار واقعی اعدام‌ها بسا بیشتر است و این آمار اعدام‌های مخفیانه را شامل نمی‌شود.
عمده اعدام شدگان جوان بودند. دو جوان ۲۴ و ۲۷ساله در تربت حیدریه (اعدام در ملأ عام)، یک زن ۲۵ساله در بابل، یک جوان ۲۴ساله در کرمان، دو جوان ۲۶ساله در همدان، یك جوان ۲۸ساله در زابل، یك جوان ۲۸ساله در گوهردشت کرج در این شمارند. در یک نمونه تکاندهنده، یك نوجوان تبعه پاکستان که در ۱۳ سالگی دستگیر شده بود پس از هشت سال حبس در زندان زاهدان به دار آویخته شد. جواد میر که در روز دوم مرداد در زندان مرکزی اصفهان اعدام شد نیز به هنگام بازداشت کمتر از ۱۸سال سن داشت. بنا به اذعان مقامات و رسانه های رژیم ۵۰۰۰زندانی ۲۰تا ۳۰ساله در معرض اعدام قرار دارند (خبرگزاری حکومتی مهر-۳آذر۹۵).
بسیاری از زندانیان علاوه بر تحمل شرایط طاقت‌فرسای زندان‌های قرون وسطایی رژیم آخوندی در آخرین لحظات نیز به شدت مورد ضرب و جرح و شكنجه قرار گرفتند. عباس یوسفی که در ۱۴تیر در زندان گوهردشت اعدام شد پیش از اعدام توسط عوامل باندهای مافیایی وابسته به شکنجه گران به شدت مضروب شده بود. در ۲۶تیر در اصفهان، یکی از زندانیان که بر اثر خودکشی مجروح شده بود پس از پانسمان همراه با سه زندانی دیگر اعدام شد.
این اعدام‌ها در زندان‌های گوهردشت (۱۵ اعدام)، زاهدان (۱۴ اعدام)، ارومیه (۱۱ اعدام)،‌ اصفهان (۱۰اعدام)، تایباد (۱۰اعدام)، خرم آباد، زابل، چاه بهار، ایرانشهر، مهاباد، میاندوآب، مراغه، گچساران، بندرعباس، اراک، سمنان، کرمان، همدان، کرمانشاه. زنجان، نوشهر، رشت، گرگان، بابل، قاثمشهر، نور و نشتارود و تربت حیدریه، شیراز، انجام شده است.
مریم رجوی، در باره روند فزاینده اعدام‌ها گفت: فاشیسم دینی حاكم بر ایران در محاصره بحران‌ها و در هراس از خیزش مردم به‌جان آمده هیچ راهی جز گسترش سرکوب به‌ویژه اعدام‌های جمعی و خودسرانه نیافته است.
وی عموم مردم به‌ویژه جوانان دلیر را به اعتراض علیه اعدام‌های وحشیانه و همبستگی با خانواده قربانیان فراخواند و گفت: این بربریت افسار گسیخته در قرن بیست و یكم، جامعه جهانی را در برابر یك آزمایش بزرگ قرار داده است كه آیا به ارزش‌های جهان شمول حقوق بشری وفادار است یا آن را قربانی ملاحظات اقتصادی و سیاسی می‌كند. نظام ولایت فقیه ننگ بشریت معاصر است، باید از جامعه جهانی طرد شود و شورای امنیت ملل متحد تصمیمات ضروری برای محاكمه سران آن به‌خاطر جنایت علیه بشریت از جمله اعدام ۱۲۰هزار زندانی سیاسی اتخاذ نماید.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران۱۱مرداد ۱۳۹۶ ( ۲ اوت ۲۰۱۷)
مریم رجوی- اعدام جمعی در ایران

 لینک متن کامل پیام مریم رجوی درگرامیداشت جوانان اهل سنت که توسط رژیم به دار آویخته شدند

ایران-مریم رجوی، اعدام زندانیان اهل سنت در زندان گوهر دشت را یك جنایت انزجار آور علیه بشریت توصیف كرد
ایران-مریم رجوی، اعدام زندانیان اهل سنت در زندان گوهر دشت را یك جنایت انزجار آور علیه بشریت توصیف كرد
ایران-مریم رجوی، اعدام زندانیان اهل سنت در زندان گوهر دشت را یك جنایت انزجار آور علیه بشریت توصیف كرد
ایران-مریم رجوی، اعدام زندانیان اهل سنت در زندان گوهر دشت را یك جنایت انزجار آور علیه بشریت توصیف كرد
ایران-مریم رجوی، اعدام زندانیان اهل سنت در زندان گوهر دشت را یك جنایت انزجار آور علیه بشریت توصیف كرد
ایران-مریم رجوی، اعدام زندانیان اهل سنت در زندان گوهر دشت را یك جنایت انزجار آور علیه بشریت توصیف كرد
ایران-مریم رجوی، اعدام زندانیان اهل سنت در زندان گوهر دشت را یك جنایت انزجار آور علیه بشریت توصیف كرد

مریم رجوی ضمن ابراز صمیمانه ترین تسلیت ها به خانواده قربانیان، جامعه اهل سنت و عموم مردم ایران، از جوانان سراسر كشور خواست در مقابل این جنایتهای وحشیانه به اعتراض بپردازند و به حمایت و همبستگی با خانواده های قربانیان قیام کنند 
وی همچنین از روحانیون شیعه و سنی در سراسر جهان خواست در مقابل این جنایت بزرگ سكوت نكنند و خامنه ای این دشمن بزرگ مردم ایران و مردم منطقه را به خاطر این جنایتهای ضد اسلامی و ضد انسانی محكوم كنند.
مریم رجوی افزود: رژیم ضد بشری آخوندی با اعدام جمعی برادران اهل سنت ما، در سالروز قتل عام 30 هزار زندانی سیاسی در سال 1367 بیهوده تلاش می كند به جو رعب و وحشت دامن زده و از بالا گرفتن اعتراضات اجتماعی و انفجار خشم مردم جلوگیری كند.
مریم رجوی گفت: این یك آزمایش بزرگ جامعه جهانی است كه در مقابل بزرگترین قتل عام زندانیان سیاسی بعد از جنگ جهانی دوم در سال 1367 و جنایتهایی كه این رژیم در 37 سال گذشته به طور مستمر مرتكب شده و مصداق بارز جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و نسل كشی محسوب می شود چه عكس العملی نشان خواهد داد؟ زمان آن فرا رسیده كه شورای حقوق بشر و شورای امنیت ملل متحد به سكوت پایان داده و پرونده جنایتهای این رژیم را به یك دادگاه بین المللی جنایی ارائه دهد تا خامنه ای و دیگر سردمداران این رژیم و مسئولان این جنایات در مقابل عدالت قرار گیرند.
دژخیمان رژیم صبح امروز سه شنبه ۱۲ مرداد (۲ اوت) شمار زیادی از زندانیان اهل سنت را در زندان گوهر دشت به دار آویختند. به گزارش خانواده های زندانیان شمار اعدام شدگان حداقل به 20 تن می رسد. دژخیمان در زندان وضعیت امنیتی فوق العاده برقرار کرده و ارتباط تمام کیوسکهای تلفن را قطع و مانع رفت و آمد زندانیان حتی به بهداری زندان می شوند.
قضاییه جنایتکار آخوندی ابتدا به خانواده زندانیان گفته بود که تا ساعت ۱۵۰۰ امروز، برای آخرین دیدار با فرزندانشان به زندان مراجعه کنند، اما پیش از رسیدن آنها به محل زندان، وزارت اطلاعات در تماس با خانواده ها به آنان گفته که برای دریافت جسد فرزندشان به پزشک قانونی کهریزک مراجعه کنند.

شهرام احمدی از زندانیان سیاسی اهل سنت در میان اعدام شدگان است. او ﺩﺭ ﺍﺭﺩﻳﺒﻬﺸﺖ ١٣٨٨ به هنگام دستگیری توسط عوامل اطلاعاتی رژیم زخمی شد که بر اثر آن یک کلیه و بخشی از روده اش را از دست داد. شهرام احمدی طی ۴۳ ماه حبس در سلولهای انفرادی اطلاعات سنندج مورد شدیدترین شکنجه ها قرار گرفت که بر اثر آن به بیماریهای مختلف از جمله افت شدید شنوایی دچار شد. قضاییه آخوندی در مهر 1391 او را به اتهام «محاربه» به اعدام محکوم کرد. از این پیشتر برادر کوچکترش، بهرام احمدی كه هنگام دستگیری کمتر از ۱۸ سال داشت در دی ۱۳۹۰ همراه با پنج 
زندانی سیاسی اهل سنت در زندان قزلحصار اعدام شده بود.

دیدار شعله پاکروان از مزار زندانی سیاسی اعدام شده شهرام احمدی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر