کل نماهای صفحه

۱۳۹۵ دی ۲۸, سه‌شنبه

ایران-مریم رجوی در مجلس ملی فرانسه: تحولات خاورمیانه، رویکرد فرانسه و اروپامریم رجوی در مجلس ملی فرانسه
مریم رجوی در مجلس ملی فرانسه
مریم رجوی در مجلس ملی فرانسه
مریم رجوی در مجلس ملی فرانسه


روز سه شنبه (۱۷ژانویه)، جلسه‌‌یی تحت عنوان «تحولات خاورمیانه، رویکرد فرانسه و اروپا» در مجلس ملی فرانسه، با حضور مریم رجوی، برگزار شد.

 در این جلسه شماری از نمایندگان مجلس و شخصیتهای فرانسوی در مورد سیاست فرانسه در قبال ایران به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 سخنرانان کنفرانس، نقش فاشیسم دینی حاکم بر ایران را به‌عنوان عامل اصلی جنگ و بحران و ناامنی در منطقه مورد بحث قرار دادند و بر لزوم اتخاذ یک سیاست قاطع در برابر رژیم آخوندی از سوی اروپا و آمریکا، خلع ید از این رژیم در کشورهای منطقه و به‌ویژه اخراج پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته آن از سوریه و عراق، تأکید کردند.

قسمت هائي از سخنان خانم مریم رجوی  در این جلسه :‌

سال ۲۰۱۷، با نگرانیهای بزرگ برای رژیم آخوندی آغاز شده است. با مرگ رفسنجانی، یكی از دو پایه رژیم فروریخت و رژیم در تمامیت خود به سرنگونی نزدیك‌تر شد. رفسنجانی در ۳۸ سال گذشته،‌ نقش تعیین‌کننده‌یی در سركوب و صدور تروریسم و تلاش برای دست‌یابی به بمب اتمی داشت. او همواره نفر شماره ۲رژیم و وزنه تعادل  قدرت در درون رژیم بود.
دیکتاتوری مذهبی به این ترتیب، در تمامیتش ضعیف‌تر شد. خامنه‌ای و هارترین باندهای رژیم به سمت انقباض بیشتر و صدور افراطی‌گری و تروریسم و پروژه‌های اتمی حركت می‌كنند.
حكومت دیکتاتوری مذهبی كه چنین تضعیف شده، امروز از قیام مردم به شدت وحشت دارد به‌خصوص كه نمایش انتخابات ریاست جمهوری در ماه اردیبهشت آینده را در پیش دارد.
 خاطره قیامهای سال ۸۸ باعث ترس حكومت است. اعتراضات مردمی و جنبشهای اجتماعی افزایش می‌یابند. هزاران تظاهرات و جنبش اعتصابی که در سال گذشته به وقوع پیوست، امسال گسترش خواهد یافت. از جمله تظاهرات کارگران، بازنشستگان، معلمین، پرستاران،‌  دانشجویان و خانواده‌های زندانیان سیاسی،
تضعیف رژیم ولی فقیه باعث دلگرمی مردم می‌شود، زندانیان سیاسی، بیش از پیش صدای خود را از سلولهایشان به گوش همه می‌رسانند، صداهایی كه به‌طور گسترده به یمن شبكه‌های اجتماعی پژواك می‌یابند. خانواده‌های قربانیان به پا می‌خیزند و بابت تمامی جنایات رژیم به‌خصوص قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷ حسابرسی می‌كنند. مردم خواهان پایان اعدامها در ایران و همچنین پایان دیكتاتوری هستند.
به مناسبت تولد كوروش كبیر، بنیانگذار اولین بیانیه حقوق بشر، هزاران تظاهركننده به یک آیندة بدون آخوندهای جنایتکار فراخوان دادند. چند هفته پیش به مناسبت روز دانشجو، تظاهركنندگان خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر