کل نماهای صفحه

۱۳۹۷ خرداد ۱, سه‌شنبه

گردهمایی بزرگ #مقاومت #ایران در #پاریس ۹تیر۹۷-حمایتهای کانونهای شورشی و شخصیتهای سیاسی و بین اللملی
لینک گفتگو مهدی ابریشمچی-قیام تا پیروزی -گردهمایی بزرگ مقاومت ایران

مبارزه مردم ایران با دیکتاتوری چه زمانی آغاز شده است؟ این مبارزه طی دورانها و سرفصل‌های مختلف چه فراز و نشیب‌هایی را طی کرده است؟ قانونمندیهای این مبارزه چیست؟ و پاسخ ما به این قانونمندیها چی بوده؟ الآن این مبارزه در چه نقطه‌ای قرار دارد؟ و برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت چه هدفی را دنبال می‌کند؟ اینها و بیشتر از اینها سؤالاتی است که پیش روی برادر مجاهد مهدی ابریشمچی گذاشتیم و از ایشان می‌خواهیم که به ما پاسخ بدهند.

گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس (گفت‌وگو با مهدی ابریشمچی)
امروز شرایط میهن ما شرایط بسیار بسیار تعیین‌کننده و حساسی است. 
به‌نظر من باید این را اول وارد محاسبات کرد. شرایطی که به هر دلیل به‌وجود آمده، شرایط خاصی است. هیچ دوره‌یی این‌طور نبوده است. شرایطی که رژیم واقعاً در بن‌بست است و هیچ راه‌حلی برایش نه از درون، نه از بیرون، نه با کمک خارجی و نه با هیچ مانوری وجود ندارد.

پيام حمایت زنداني سياسي آزادشده شاهين ذوقي تبار،ازگردهمايي ويلپنت کانون تلاشها و تپش ها در شهر کوچک ویلپنت، تنها ۸روز مانده به درخشش عظیم‌ترین همایش ایرانیان برانداز در پاریس. بعد از خیزش سراسری مردم ایران در بیش از ۱۴۰شهر میهن در دیماه ۹۶، خیزش مردم به ستوه آمده هم‌چنان در شهرهای میهن اسیر ادامه دارد. مقاومت ایران نیز در پی تحقق سرنگونی این رژیم جهل و جنایت، در تلاش برای هر چه پرشکوه‌تر برگزار شدن این همایش بزرگ است تا در آن، درخشش آلترناتیو دموکراتیک هر چه چشمگیرتر و با کارایی بیشتر عیان شود. در این راستا، اعضای کانونهای شورشی نیز در شهرهای مختلف این میهن اسیر، با اقداماتی نظیر پخش تراکت و پوستر و دیوارنویسی، حمایت خود را از این همایش بزرگ سالانه مقاومت ایران نشان می‌دهند. همایش عظیم ایرانیان نشانه‌ای دیگر از وجود یک آلترناتیو دموکراتیک و سازمان‌یافته برای سرنگونی تمامیت رژیم ولایت فقیه و آزادی میهن اسیر خواهد بود. تلاش برای برگزاری هر چه با شکوهتر این همایش، قلب ایرانیان میهن‌پرست را در سراسر جهان به هم نزدیک و تلاشهایشان را فزون کرده است.

در آستانه گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس اقشار مختلف مردم طی بیانیه‌یی همبستگی خود را با این کارزار عظیم مقاومت ایران اعلام کردند:از جملهعکس مریم رجوی حمایت از گردهمایی مقاومت ایران در پاریس توسط کانونهای شورشی در شهرهای میهن

پیامها و بیانیه های همبستگی بین المللی با گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس
در آستانه گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس، شماری از شخصیتهای سیاسی و اجتماعی در فرانسه،ایتالیا، انگلستان،آلمان،کانادا ، اسپانیا،رومانی و لیتوانی نروژ حمایت خود را از آن اعلام کردنددر ایتالیا جولیو ترتزی وزیر خارجه سابق،‌ سناتور روبرتو رامپی و سناتور پائولو کورسینی از ایتالیا
در انگلستان  پیامهای همبستگی توسط ،لرد سینگ - معاون گروه پارلمانی احزاب برای آزادی مذهب و عقاید مجلس اعیان انگلستان، راجر گاتسیف نماینده پارلمان انگلستان،رئیس پیشین اتحادیه‌های اصناف کل  و کریستینا ریس از انگلستان،راجر لاینز
در اسپانیا دکتر آلخو ویدال-کوآدراس - رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت 
لینک متن پیامهای همبستگی: رومئو نیکوآرا دبیر کمیته امور اروپایی پارلمان رومانی و ماریا گرچه‌آ – نماینده پیشین پارلمان رومانی
دکتر اگیدیوس واریکیس نایب‌رئیس کمیسیون خارجی پارلمان لیتوانی
پیامهای مایکل کوپر نمایندة پارلمان کانادا مارگارت اوون مدیر انجمن زنان برای صلح و دموکراسی


کن بلکول: گردهمایی پاریس نشان‌دهنده حمایت گسترده از طرح ۱۰ماده‌یی مریم رجوی

کن بلکول، سفیر پیشین آمریکا در کمیسیون حقوق‌بشر ملل ‌متحد در مقاله‌یی که در ‌تاونهال درج شده درباره گردهمایی (همایش) بزرگ ایرانیان در پاریس نوشت:


در جلسه‌یی که از طرف فرمانداری ریولی در استان پیه‌مونته ایتالیا در همبستگی با مقاومت و قیام مردم ایران برای استقرار آزادی و دموکراسی برگزار شد، شخصیت‌های ایتالیایی حمایت خود را از گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در ۳۰ژوئن در پاریس اعلام کردند.


گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس (گفت‌وگو با محمدعلی توحیدی)

مقدمه مجری: کمتر از یک ماه دیگر به برگزاریگردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس در روز نهم تیر برابر با ۳۰ژوئن باقی مانده است. آن هم در شرایطی که شاهدیم تحولات در رابطه با میهنمان ـ چه در صحنه داخلی و چه در پهنه بین‌المللی ـ هر چه که می‌گذرد، سرعت بیشتری می‌گیرد و به موازات آن، رژیم را در تنگنای بیشتری قرار می‌دهد. اعتراضات در شهرهای مختلف ادامه دارند. روزی نیست که شاهد حرکت‌های اعتراضی قشرهای مختلف مردم به‌جان آمده نباشیم.
به موازات این تحولات، شاهدیم که رژیم در ارتباط با دو موضوع قیام ایران و استمرار آن در حال هشدار دادن است: یکی سربلند کردن دوباره اعتراضات و قیام مردم ـ مشابه آنچه در دیماه روی داد و در حقیقت رژیم را لرزاند و تا همین امروز هم ادامه دارد ـ و دیگری، نقش مجاهدین و تأثیرات آن که سران و مهره‌های رژیم بی‌وقفه نسبت به آن هشدار می‌دهند. 
در صحنهٔ‌ منطقه‌یی و بین‌المللی هم شاهد تنگناهای هر چه بیشتر و بهتر است بگوییم بن‌بست روزافرون رژیم است. 
سرجمع این تحولات، بحران درون رژیم را بیش‌ از‌ پیش تشدید کرده است. 
در این گفتگو ضمن نگاهی به اوضاع و احوال سیاسی که گردهمایی امسال مقاومت در چنین شرایطی برگزار می‌شود، با گوشه‌هایی از فعالیت‌های اشرف‌نشانها در کشورهای مختلف برای برگزاری هر چه با شکوه‌تر این گردهمایی آشنا بشویم.
ادامه

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس (لینک متن گفت‌وگو با محمد محدثین برگرفته از سیمای آزادی)

کهکشان قیام ۹۷و جیغ‌های بنفش یک تومور دیرین
مجموعه مقاله تاریخی تحلیلی مهمی است که پیشنهاد میکنم حتما بخوانید شروع این تاریخچه از حمله نیروهای فرانسوی به دفتر مرکزی شورای ملی مقاومت ایران در حومه پاریس میباشد و نحوه مقابله مقاومت ایران با یک به یک وقایع را به بنشان میدهد و اینکه فقط قدرت یک آلترناتیو، میتواند «ضربه» را به «فرصت» و «حریم امن مقاومت» تبدیل می‌کند
فراخوان  به گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس  ۹تیر۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)عکاظ عربستان سعودی ۱۱خرداد۹۷:
در باره مصاحبه با محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت مقاله ای منتشر کرد و از جمله نوشت مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت خاطرنشان نمود:‌ گردهمایی سالانه مقاومت که در پایان ژوئیه جاری برگزار می‌شود می‌خواهد این پیام را به جهان بدهد که این رژیم سرنگون خواهد شد، و آلترناتیو دارد و آینده از آن مردم ایران است.

فراخوان کمیتهٔ برگزاری گردهمایی سالانه مقاومت در پاریس
قیام و ایران آزاد 
با هزار اشرف و ارتش آزادی 
حمایت
از شوراهای مقاومت و کانونهای شورشی
همبستگی ملی برای سرنگونی فاشیسم دینی
فراخوان
به گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس
۹تیر۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸) 
هموطنان عزیز، 
پشتیبانان مقاومت،
یاران قیام و ارتش آزادی، 
اشرف نشانها در کشورهای مختلف جهان،
در شرایطی که قیام سراسری دیماه ۹۶، سلطنت خلیفه ارتجاع را به لرزه افکنده و تحولات شتابان اجتماعی، سیاسی و بین‌المللی پس از قیام، میهن ما را در برابر آزمون تاریخی دیگری قرار داده است؛ کمیتهٔ برگزاری گردهمایی سالانه مقاومت، شما را به مشارکت هر چه فعالتر در برپایی این گردهمایی در روز شنبه ۹تیر۱۳۹۷(30ژوئن 2018) در پاریس، فرامی‌خواند.
اجتماع بزرگ امسال ما، در گرامیداشت قیام۳۰خرداد، سرآغاز مقاومت انقلابی، روز شهیدان و زندانیان سیاسی و سالروز تأسیس ارتش آزادیبخش ملی، و در پانزدهمین سالگرد درهم شکستن کودتای ۱۷ژوئن، نماد همبستگی و آماده‌باش حامیان و یاران مقاومت و همه مشتاقان آزادی وطن است. همانها که در صحنه سیاسی و بین‌المللی هفتخوان سخت‌ترین آزمونها را پشت سر گذاشته‌اند و بر سر آنند که فلک ارتجاعی و استعماری را سقف بشکافند و طرحی نو دراندازند؛
-طرح ایرانی آزاد، بدون سرکوب و شکنجه و اعدام، بر اساس جدایی دین و دولت که در آن ولایت و سلطنت مطلقه فقیه با دموکراسی و حاکمیت جمهور مردم ایران، جایگزین شود. 
-طرح ایرانی غیراتمی و کانون صلح و دوستی در منطقه و جهان که در آن ثروتها و ذخایر ملی ایران نه برای جنگ‌افروزی، بلکه برای رفاه و سعادت ملت و تحقق برابری و عدالت اجتماعی و آبادانی و محیط‌زیست زیباترین وطن هزینه شود. 
هموطنان،
یاران اشرف‌نشان،
 در گردهمایی سال گذشته، خانم رجوی درباره اوضاع جوشان جامعه ایران گفت: 
«آفتاب تغییر بر ایران تابیده است.
 رژیم حاکم بیش از همیشه آشفته و ناتوان است. جامعه ایران لبریز نارضایتی است.
 و جامعه بین‌المللی سرانجام به این واقعیت نزدیک شده که مماشات با این رژیم خطاست.

همین اوضاع جوشان سه حقیقت اساسی را برای رسیدن به‌‌ آزادی ایران و صلح و آرامش در منطقه بیان می‌کند: 
اول:‌ ضرورت سرنگونی رژیم ولایت فقیه، 
دوم: در دسترس بودن سرنگونی این رژیم، 
و سوم: وجود یک آلترناتیو دموکراتیک و مقاومت سازمانیافته، برای به‌زیر کشیدن استبداد مذهبی». 
قیام دیماه و استمرار آن در جای جای میهن ستم‌زده حقانیت این حقایق را ثابت کرده و دشمن ضدبشری نیز به آن اذعان کرده است. 
آخوندهای حاکم در تله خودساخته اتمی اکنون به دام افتاده‌اند و سرمایه‌گذاری آنها بر روی برجام نافرجامشان به‌کلی سوخته است. 
پایان استبداد دینی و تغییر دموکراتیک در ایران اجتناب‌ناپذیر است.
در چنین موقعیت حساسیبه‌پامی‌خیزیم، تا از قیام و آزادی مردم ایران، از شوراهای مقاومت و کانونهای شورشی، از جایگزین دموکراتیک و مستقل و از برنامه ده ماده‌یی مریم رجوی حمایت کنیم.
زمان: ۹تیر ۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)
مکان: پاریس –ویلپنت

فراخوان  به گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس  ۹تیر۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)

۱ نظر: